آخرین دستاوردهای علمی درمان بیماری های قلب و گوارش بررسی می شودآتن ها

 در این  همایش بین المللی  ۴ روزه که روز گذشته ( چهارشنبه ) آغاز به کار کرده است ، ۱۵۰ جراح متحصص دستگاه گوارشی و قلب و  عروق از  ۲۵ کشور از جمله دکتر “عباس افراسیابی”  فوق تخصص جراحی قلب و عروق و عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به  نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران حضور دارند.

“عباس افراسیابی”  در این همایش بین المللی در زمینه جایگزینی دریچه شریان ریوی با استفاده از انواع دریچه ها سخنرانی کرد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

وی به  خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش بین المللی  تجربیات کشورمان درباره درمان بیماران نیازمند به تعویض یا ترمیم دریچه شریان ریوی را ارایه کردیم و با توجه به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در این زمینه با استقبال خوبی مواجه شد .

 وی به توانمندی و تجربیات ایران در زمینه تولید هموگرافت و پچ های انسانی قابل استفاده در قلب و برخی بافت های انسانی اشاره کرد و گفت : ایران  تنها کشور تولید کننده این محصولات در خاورمیانه است که با توجه به کیفیت بالای محصولات تولیدی ظرفیت خوبی برای صادارت آن به کشورهای منطقه داریم .

افراسیابی اظهار داشت : در این کنفرانس برخی  از متخصصان تقاضای خرید هموگرافت از ایران را داشتند  که در این زمینه می توان برنامه ریزی اصولی کرد.

” کامران موسی یف ” رئیس انجمن بیماری های قلب و عروق جمهوری آذربایجان نیز گفت : در مدت ۴ روز برگزاری این همایش بین المللی جراحان توانمند کشورهای حاضر درباره آخرین یافته های علمی مرتبط با جراحی عمومی ، قلب و عروق ، مشکلات گوارشی ،چاقی و پیوند کبد تبادل نظر می کنند.

وی افزود : جای خوشحالی است که از جمهوری اسلامی ایران نیز  جراحان متخصص و توانمند در این همایش ها حضور قوی و مستمر دارند و تجربیات خود را در اختیار جامعه پزشکی جهان قرار می دهند.

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس