اجرای عملیات پروژه جاده جنگل لواسانات از سر گرفته می‌شودآتن ها

محمد تقی زاده روز پنجشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به بخش‌های لواسانات و رودبار قصران واقع در شمال شرقی پایتخت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان شمیرانات یکی از مناطق خاص تهران به شمار می آید که به دلیل گردشگر پذیر بودن منطقه بار ترافیکی آن نیز بسیار است.

وی تصریح کرد: بازگشایی جاده جنگل در شرق لواسانات یکی از راه های کاهش ترافیکی گردنه قوچک (محور موصلاتی لواسانات و رودبار قصران از تهران) است و باعث می شود منطقه از شرق پایتخت (جاجرود) نیز بن بست نباشد و مسافران از مسیر مناسب تری قادر به تردد به این بخش باشند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بررسی دقیق پروژه برای حل مشکلات احتمالی و اعتبار دقیق در دستور کار دفتر فنی استانداری تهران و فرمانداری شمیرانات قرار دارد و به زودی برآورد می شود.

سیاوش شهریور، فرماندار شهرستان شمیرانات نیز در این باره به خبرنگار ایرنا توضیح داد: بهسازی جاده جنگل مصوبه شورای برنامه ریزی توسعه استان تهران در سال ۹۷ است که اواسط عملیات اجرایی به دلیل اختلافات منابع طبیعی و راه و شهرسازی پروژه متوقف شد و پس از برطرف شدن مشکلات، از هفته آینده مجدداً در دست اجرا قرار می گیرد.

به گفتهٔ وی، پروژه جاده جنگل لواسانات تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون عمرانی استاندار تهران در ادامه نیز با اشاره به نقاط پرخطر و آسیب دیده محور زردبند – فشم پس از سیلاب فروردین ماه ۹۸ اذعان داشت: پروژه تعریض و به سازی پل حاجی آباد و نقاط حساس دیگر این مسیر پر تردد در دست اجرا است و تا دهه فجر سال جاری به اتمام خواهد رسید.

تقی زاده همچنین تأکید کرد: شهرداری های لواسان، اوشان – فشم – میگون و شمشک – دربند سر به همراه اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شمیرانات مکلف شدند تا ظرف یک ماه آینده عملیات پاکسازی، به سازی و نگهداری راه ها، شانه ها و … را به سرانجام برسانند.

این مقام مسئول پس از بررسی شرایط محل استقرار پلیس راه لواسانات و رودبار قصران واقع در گردنه قوچک خبر داد: قرارگاه پلیس راه مذکور نیز به زودی با همکاری شهرداری های سه گانه شمیرانات تجهیز می شود.

به گزارش ایرنا، معاون عمرانی استانداری تهران در این سفر از شهرداری اوشان – فشم – میگون بازدید سرزده داشت و پس از گفت و گو با ارباب رجوع های حاضر و پرسنل شهرداری در جریان روند کار و مشکلات موجود قرار گرفت.

رئیس پلیس راه تهران بزرگ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، فرماندار، معاون وی و شهرداران بخش های شمیرانات نیز در این سفر تقی زاده را همراهی کردند.

شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با آب و هوایی کوهستانی و جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت گستره شده است.
تهرام/۹۸۹۷//۱۳۴۸

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس