استاندار: سپاه ۳۰ هزار هکتار از اراضی گلستان را زهکشی می‌کندآتن ها

هادی حق شناس روز پنجشنبه در حاشیه سفر سردار سلامی فرمانده کل سپاه اظهار داشت: زهکشی۴۰ هزار هکتار از مجموع ۲۸۰ هزار هکتار از این اراضی به عنوان یکی از مصوبات سفر گذشته هیات دولت به گلستان در سال های قبل به پایان رسید که همه این اراضی زهکشی شده در جریان سیل اخیر از خسارت در امان ماندند.

وی با تقدیر از حضور موثر سپاه در امدادرسانی و بازسازی مناطق سیل زده گلستان اظهار داشت: از مجموع ۲۱ هزار واحد مسکونی احداثی و تعمیراتی خسارت دیده از سیل استان، تعمیر و احداث یک هزار و ۱۸۵ واحد توسط سپاه نینوای استان و سپاه استان های گیلان و خراسان انجام می شود.

استاندار گلستان افزود: کار تعمیر خانه های سیل زده مورد تعهد سپاه به پایان رسیده و روند نوسازی و احداث خانه های تخریب شده از سیل نیز در حال انجام است.

حق شناس ادامه داد: همچنین سپاه پاسداران مسوولیت تکمیل سد نرماب گلستان را نیز بر عهده دارد که این سد در حال حاضر دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و امیدواریم امسال عملیات احداث مخزن این سد که دارای نقش فراوانی در مهار روان آب های ناشی از بارش ها است تکمیل و آماده آبگیری شود.

بازدید از روند بازسازی مناطق سیلزده به ویژه در شهرستان آق‌قلا و سرکشی از سد نرماب چهل‌چای در مینودشت از دیگر برنامه های سفر فرمانده کل سپاه پاسداران به گلستان است.

سیل و رانش ابتدای امسال به ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی استان گلستان در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا، گُمیشان، مراوه تپه، گالیکش، مینودشت، آزادشهر، علی آبادکتول، رامیان و کردکوی، خسارت زد و ۱۱ نفر را نیز به کام مرگ کشاند. 
 

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس