تاسوعا و عاشورا در فردیس بدون حادثه بودآتن ها

یوسف ذکایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امدادگران و کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس در دهه نخست محرم و به‌ ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا از ۸۰ هیات و مکان موقتی عزاداری بازدید کردند و موارد ایمنی را به متولیان آن‌ها آموزش دادند.

وی تأکید کرد: با توجه به تمهیدات پیشگیرانه اتخاذ شده از سوی کارشناسان این سازمان در ایام فعالیت هیئات مذهبی بدون حادثه‌ انجام شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس خاطرنشان کرد: ۵۶ نیروی عملیاتی این سازمان در دهه نخست محرم با ۲۸ دستگاه خودرو سنگین و نیمه‌سنگین برای احتیاط و جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی در مکان‌های پرتردد و خطرپذیر شهر به‌ویژه محل‌های استقرار و عزاداری هیئات مذهبی استقرار یافتند.

ذکایی با بیان اینکه نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت ۲۴ ساعته در شهر مستقر بودند، اضافه کرد: آموزش اصول ایمنی به متولیان هیئات مذهبی تأثیر زیادی در رعایت اصول ایمنی و پیشگیری از وقوع حوادث داشت.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و نظارت مستمر درخصوص الزامات ایمنی سبب می‌شود رعایت این نکات به رویه‌ای غالب تبدیل و همه‌ساله در همه مراسم‌های مذهبی و ایام فعالیت هیئات رعایت شود.

بیش از ۵۰۰ هیئات مذهبی در شهرستان فردیس فعال هستند.

۷۴۱۳/ ۶۱۵۵

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس