حجتی: بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری متحول می‌شودآتن ها

محمود حجتی عصر پنجشنبه در سفر یک روزه خود به استان چهارمحال و بختیاری دیدار از طرح‌های کشاورزی شهرستان اردل افزود: باعث امیدواری است که مسوولان ارشد کشوری نظیر رئیس سازمان برنامه و بودجه با سفر خود به این استان و قول مساعد، بسترهای لازم را برای اجرای سریع‌تر و بهتر طرح‌های اقتصاد مقاومتی از جمله در بخش کشاورزی فراهم کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه با حمایت‌هایی که در سطح ملی شکل گرفته است و اهتمام و پیگیری‌های استاندار این استان امید می‌رود بزودی طرح های مهم کشاورزی در این استان تکمیل و طرح های جدید آغاز شود.

حجتی با اشاره به پیگیری های استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص تکمیل زنجیره تولید و استقرار صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان، تصریح کرد: این استان ظرفیت بالایی در توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی دارد و پیگیری استاندار برای ایجاد این صنایع نقش مهمی در ترغیب برای تکمیل زنجیره تولید در این استان دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت های چهارمحال و بختیاری در بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: ظرفیت های طبیعی و شرایط اقلیمی مناسب و نیروی انسانی توانمند این استان می تواند نیاز عمده کشور را در بسیاری از محصولات کشاورزی جوابگو باشد که تحقق این مهم نیازمند حمایت بیشتر و تخصیص امکانات و اعتبارات بیشتر است.

به گزارش ایرنا، همزمان با حضور وزیرجهاد کشاورزی ۵۳ طرح با اعتباری بیش از یکهزار و ۶۵۰ میلیاردریال واشتغالزایی ۴۲۸ نفر افتتاح و کلنگ زنی شد.

بهره برداری از مرحله دوم گاوداری صنعتی شیر گوشت این استان، دیدار از طرح‌های آبیاری تحت فشار، بازدید از سد بیدکان و خط انتقال آب کشاورزی به ۹ روستا و اراضی ۲۳۰۰ هکتاری کشاورزی، بازدید از طرح‌های یکپارچگی و انتقال آب اراضی رستم‌آباد، قلعه‌رشید، دشت آلیکوه و دره‌گرم شهرستان اردل و آغاز عملیات اجرایی استخر مزارع خونیک باباحیدر شهرستان فارسان از جمله برنامه های سفر یک روزه محمود حجتی به چهارمحال و بختیاری بود.

بین ۱۵ تا ۲۰ درصد تولیدات کشاورزی کشور در استان چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود و این استان در تولید ۱۰ محصول کشاورزی نظیر بادام، ماهیان سردآبی، عسل و قارچ در کشور پیشتاز است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس