دادگاه عالی آمریکا با قوانین ضد مهاجرتی ترامپ موافقت کردآتن ها

به گزارش روز پنج شنبه این روزنامه، این حکم برای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، که خواهان کاهش موج مهاجرانی است که بیشتر از کشورهای هندوراس، گواتمالا و السالوادور وارد خاک آمریکا می‌شوند، پیروزی بزرگی تلقی می‌شود.

انتظار می‌رود که قوانین جدید پناهندگی، تعداد مهاجرینی که در آمریکای مرکزی زندگی کرده‌ وخواهان دریافت پناهندگی آمریکا از طریق کشور دوم هستند، کاهش دهد. همچنین بسیاری از شهروندان آمریکای جنوبی که به ‌قصد پناهندگی در آمریکا از مکزیک عبور می‌کنند، دیگر واجد شرایط پناهندگی در ایالات‌ متحده نخواهند بود.

این حکم دریافت پناهندگی آمریکا را برای افرادی که به این منظور از کشور دیگری عبور کرده باشند را غیرممکن می سازد مگر اینکه ابتدا از کشوری که در حال عبور از آن هستند درخواست پناهندگی کنند. در واقع هر پناهجویی که از کشور ثالث عبور کرده و به آمریکا آمده باشد، اگر از آن کشور درخواست پناهندگی نکرده باشد، نمی‌تواند پناهندگی آمریکا را کسب کند.

ترامپ بلافاصله، صدور این حکم توسط دادگاه عالی را در توئیتر خود جشن گرفت و از آن با عنوان “پیروزی در مرز پناهندگان” یاد کرد.

«هوگان گیدلی»سخنگوی کاخ سفید، این تصمیم را بسیار مهم خواند وگفت: «این امر تا حد زیادی به پیشرفت ما در حل بحران مرزهای جنوبی، کمک می کند و درنهایت امنیت جوامع آمریکایی را رقم خواهد زد.»

مرز مکزیک، از اصلی ‌ترین گذرگاه‌ هایی است که پناهندگان آمریکای لاتین برای ورود به آمریکا از آن استفاده می‌کنند. ترامپ، در زمان انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود در این مرز دیواری برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی خواهد ساخت که با مخالفت شدید نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا رو به رو شد.

این در حالی است که چنین اقدامات و اظهاراتی از جانب ترامپ باعث بروز واکنش های منفی در آمریکا شده است بسیاری افزایش خشونت های مسلحانه علیه مهاجران و لاتین تبارها را به دلیل اظهارات نژادپرستانه ترامپ عنوان می کنند.

این خشونت‌های مسلحانه در آمریکا طی یک سال گذشته به صورت فاجعه ‌باری افزایش یافته است، به گونه‌ای که آمار از وقوع ۳۸ حمله مسلحانه از آغاز سال جاری میلادی و کشته شدن ۵۱ تن در نقاط مختلف آمریکا حکایت دارد، که بیشتر این تیراندازی‌ها با اهداف نژادپرستانه صورت گرفته است.

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس