شهرستان خوشاب مرکز آموزش فنی و حرفه ای نداردآتن ها

حسن ابارشی روز پنجشنبه در نشستی با کارآفرینان این شهرستان گفت: با وجود گذشت ۹ سال از ارتقای خوشاب به شهرستان این خطه از فعالیت محلی برخی نهادها همچون مرکز آموزش فنی و حرفه ای محروم است.

وی با اشاره به برخی ظرفیت های اشتغال شهرستان خوشاب در بخش های کشاورزی، صنعت و گردشگری افزود: توجه به آموزش های فنی و حرفه ای در این زمینه ها منجر به ارتقای بهره وری نیروی انسانی و عامل توسعه پایدار می شود.

وی اظهار داشت: با استقرار نمایندگی مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان خوشاب زمینه لازم برای تربیت نیروی انسانی ماهر وایجاد اشتغال پایدار در بخش های مختلف فراهم می شود.

فرماندار خوشاب گفت: همچنین وجود مرکز آموزش فنی و حرفه ای به برگزاری کارگاه های آموزشی این شهرستان در زمینه مثلث توسعه اقتصادی کمک می کند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای سبزوار نیز گفت: آموزش های فنی و حرفه ای با تربیت نیروی ماهر و متخصص یکی از زیرساخت های توسعه و کارآفرینی کشور و موجب غلبه بر بیکاری است.

حمیدرضا موسوی افزود: تاکنون مجوز دو آموزشگاه آزاد در رشته های آرایش و پیراش و خیاطی در خوشاب صادر شده و مقدمات لازم برای برگزاری دوره های آموزشی در رشته  های کشاورزی، برق، فرش و کارآفرینی در بخش های مختلف فراهم شده است.

سلطان آباد، مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب در ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

این شهرستان که پیشتر یکی از بخش های شهرستان سبزوار بود در چارچوب تقسیمات کشوری مهر ماه ۱۳۸۹ به شهرستان ارتقا یافت.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس