صدور سند برای ۲ میلیون هکتار از جنگل‎های لرستان به روش‎های نوین انجام شودآتن ها

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک با تاکید بر استفاده از ابزار نوین ثبت اسناد در لرستان بیان کرد: سازمان ثبت اسناد در تثبیت حق مالکیت مردم و جلوگیری از تجاوز افراد وظیفه اصلی دارد، که اگر این نقش را به خوبی انجام دهد می تواند رضایت جامعه را کسب کند.

وی اظهارداشت: سازمان ثبت اسناد و املاک در جمهوری اسلامی به خوبی فعالیت داشته و از جمله نهادهایی است که کمترین ایراد را دارد اما باید روش های نوین و الکترونیکی در اقدامات این سازمان گسترش یابد.

استاندار لرستان افزود: علت برخی از قتل های اخیر در استان نامشخص بودن مالکیت اراضی و اختلاف تاریخی مردم در این مناطق است.

خادمی اضافه کرد: بخشی از درگیری ها و قتل ها که امسال افزایش یافته ناشی از درگیری تاریخی مردم بر سر زمین است و ما به دلیل فقدان عناصر لازم نتوانستیم کامل و محکم قضاوت کنیم  چراکه هرکدام از طرفین دعوا در طول سالها به نحوی بر این اراضی مالکیت داشته اند.

وی همچنین مستندسازی نشدن و استفاده نکردن از روش های نوین در دستگاههای اداری را به ضرر دولت ها دانست و ادامه داد: دولت ها نیروهای متغیری دارند که مستندسازی خوبی انجام نمی دهند و معمولا در دادگاهها نسبت به شکایت افراد حقیقی که مستند سازی خوبی داشته اند محکوم می شوند.

استاندار لرستان گفت: نیروهای متغیری در دولت فعالیت داشته که اکنون در نهادهای دیگری مشغول خدمت هستند و با توجه به نبود اسناد و مستندات کافی؛ حقوق دولت تضییع شده است.

خادمی حفاظت از اموال دولتی را مهم دانست و تاکید کرد: باید سریع تر این مستندسازی صورت گیرد تا از تجاوز سودجویان جلوگیری شود تا برخی نتوانند از ضعف و کاستی امکانات در دولت سواستفاده نکنند.

وی همچنین اقدامات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:  علیرغم مراجعات بالای مردمی اما رضایت عمومی و همکاری بین دستگاهی توسط ثبت اسناد وجود دارد.

خادمی اظهارداشت: خروجی هر نظام سیاسی رضایتمندی مردم است که این مهم از طریق تولید خدمات و رفاه  ایجاد می شود و رضایت جامعه نیز در نهایت پشتوانه نظام است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم ذبیح الله خداییان معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی حکمی ” علی‌اکبر باقری” را به سمت مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان‌ لرستان منصوب کرد.

داریوش چهری  از ۲۹ مردادماه ۹۲ در این سمت مشغول به کار بود.

۷۲۶۹/۷۲۷۳

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس