طراحی اولین بوستان امداد و نجات شیراز به پایان رسیدآتن ها

جواد بهادری روز پنج‌شنبه با اشاره به اینکه طراحی بوستان امداد، نجات و اطفا حریق واقع در شهرک والفجر، در حوزه معاونت شهرسازی و معماری انجام شده،افزود: نگاه تخصصی به موضوع طراحی و معماری مراکز آموزشی موجب تقویت، افزایش بهره‌وری و توان مهارتی و همچنین ارائه خدمات مطلوب به شهروندان خواهد شد.

وی ادامه داد: در طراحی این بوستان، ایستگاه آتش نشانی مجازی ویژه کودکان و دانش آموزان در راستای انتقال آموزش‌های شهری و شهروندی در نظر گرفته شده است که این قشر از جامعه با آموزه‌های  اصلی حوادث آشنا و از وظایف شهروندی آگاه شوند.

بهادری با بیان اینکه آموزش شهروندان در خود امدادی و جلوگیری از حوادث بسیار تاثیرگذار است گفت: در راستای آگاهی و آموزش خانواده‌ها در خصوص نحوه مواجهه و مقابله با حوادث، در این پروژه سالن اجتماعات آموزشی ویژه خانواده به مساحت ۸۰۰ مترمربع طراحی شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز از دیگر امکانات موجود در طراحی این مرکز آموزشی تخصصی را سالن آمفی تئأتر تخصصی، خوابگاه مدیریتی و کارمندی، ۵ باب کارگاه تخصصی، کتابخانه و آزمایشگاه، مجموعه رفاهی و ورزشی شامل سالن پذیرایی، کافی شاپ، نمازخانه، کارگاه کامپیوتر، انبار تجهیزات مدیریت بحران و…اشاره کرد.

بهادری همچنین یادآور شد: از آنجا که طراحی این پروژه توسط نیروهای متخصص حوزه معاونت شهرسازی و معماری انجام شده هزینه قابل توجهی در این بخش صرفه جویی شده است.

۹۸۷۳ /۶۱۱۳

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس