عملکرد صحیح مسئولان یکی از راه‌های پیشگیری از وقوع جرم استآتن ها

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، حجت‌الاسلام اسماعیل بلوچ‌زاده در نشست شورای پیشگیری شهرستان راور با اشاره به سیاست‌های فعلی نظام و توصیه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با آسیب‌های اجتماعی و جرائم افزود: این موضوع از اهمیت ویژه‌ای در جامعه برخوردار است.

وی تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری پیشگیری از وقوع جرم یک مسئله مهم و فرا قوه‌ای است و تنها وظیفه قوه قضائیه نیست و همه باید در این امر مهم شرکت داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان راور افزود: مسئولان باید در راستای رفع آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند و اعتقاد داشته باشند زیرا اعتقاد به این موضوع سبب می شود مسئولان دغدغه بیشتری داشته و با احساس مسئولیت بیشتری اقدام کنند.

حجت‌الاسلام بلوچ‌زاده گفت: امروزه جرائم و آسیب‌های اجتماعی مصادیق متنوع و متفاوتی پیدا کرده‌اند و ما به عنوان مسئول وظیفه داریم به موجب قانون به آن‌ها پرداخته و از شیوع آن‌ها در جامعه جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه راه‌های بسیاری برای پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی وجود دارد و ارتقاء سطح آگاهی جامعه اهم این راه‌هاست افزود: زمانی آگاهی مردم افزایش پیدا کند دیگر به سمت ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها نمی‌روند زیرا ناآگاهی مردم نسبت به حقوقشان موجب بروز آسیب در جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: تقویت بنیان نهاد خانواده نیز تاثیر مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و اگر بحث تعلیم و تربیت در خانواده‌ها افزایش یابد از وقوع بسیاری آسیب‌ها جلوگیری می‌شود.

دادستان راور به اقسام پیشگیری‌ از وقوع جرم نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از نیروهای بسیج و افزایش گشت‌زنی انتظامی از دیگر راه‌های پیشگیری از  وقوع جرم است.

حجت‌الاسلام بلوچ زاده، راه‌اندازی و تقویت مراکز مشاوره قبل از ازدواج و آموزش زوجین را از دیگر راه‌های کاهش جرم در جامعه دانست و گفت: باید بسترهای آموزش مسائل حقوقی در جامعه افزایش یابد تا همگان نسبت به حقوق خود آشنایی داشته باشند و در این راستا مسئولان نیز باید در جایگاه خدمت خود  فعال باشند.

وی آموزش مسائل اخلاقی و دینی را بسیار ثمربخش دانست وگفت: تقویت بنیان مذهبی افراد و آموزش مواردی چون صبر، گذشت و بردباری اگر در جامعه پر رنگ شود و طرفین به سازش دعوت شوند و از میزان ورود پرونده‌ها به محاکم در مواردی مثل نزاع  و ضرب و جرح کاسته خواهد شد. 

۳۰۲۹/۹۸۹۵

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس