فرود مرغ‌ها در سبد غذایی خراسان شمالیآتن ها

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این در حالی است که میانگین مصرف گوشت مرغ در استان در ۶ سال گذشته از ۱۷ تا ۱۸ کیلوگرم گذر نکرده بود.

محمد محمدزاده، دلیل اصلی افزایش اقبال ۵۵ درصدی مردم استان به مصرف گوشت مرغ را گرانی گوشت قرمز و نیز تغییر ذائقه مردم و فرهنگ سازی برای مصرف گوشت سفید عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون روزانه ۵۵ تا ۶۰ تن گوشت مرغ در استان توزیع می شود که این آمار بدون احتساب گوشت های منجمد تنظیم بازار است.

وی در عین حال میانگین کشوری مصرف سرانه گوشت سفید را ۲۸ تا ۳۱ کیلوگرم دانست و افزود: با وجود رشد تدریجی میزان مصرف گوشت سفید در خراسان شمالی در چند سال اخیر، همچنان میزان مصرف این ماده پروتئینی در استان از میانگین کشوری آن پایین تر است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین از کاهش ۲۰ درصدی سرانه مصرف گوشت قرمز در این استان خبر داد و گفت: سرانه مصرف گوشت قرمز در این استان که در سال های پیش ۱۵ کیلوگرم بود اکنون به ۱۲ کیلوگرم کاهش یافته است.

محمدزاده افزود: بر اساس آمارها، سرانه مصرف گوشت قرمز در کشور نیز که در سال های گذشته ۱۲ کیلوگرم بود اکنون متاثر از گرانی ها به ۱۰ کیلوگرم کاهش یافته و بنابر این، خراسان شمالی در این شاخص نیز علیرغم کاهش مصرف، همچنان از میانگین کشوری آن جلوتر است.

وی میزان مصرف ماهی در خراسان شمالی را کمتر از میانگین کشوری آن دانست و گفت: سرانه مصرف ماهی در کشور ۱۱ کیلوگرم و در خراسان شمالی ۷.۳ کیلوگرم است.

استان خراسان شمالی با داشتن ۳ میلیون واحد دامی از قطب های تولید دام و گوشت در کشور محسوب می شود که ۸۱ هزار راس این دامها سنگین و ۲ میلیون و ۱۲ هزار راس سبک است.

۳۰۰۷/۵۱۳۲

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس