مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های دادگستری کرمان کاهش یافتآتن ها

به گزارش ایرنا، مهدی بخشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سایر اقدامات معاونت برنامه‌ریزی و توسعه قضایی دادگستری کل استان کرمان افزود: سال گذشته با برنامه‌ریزی و در راستای برنامه‌های ابلاغی معاونت راهبردی قضائی در مقایسه با سال ۱۳۹۶ شاهد کاهش چهار درصدی موجودی پرونده‌های محاکم و کاهش ۸۰ درصدی پرونده‌های مسن بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه به منظور تکمیل واحدهای پروژه‌های در حال احداث دادگستری استان کرمان در سال ۱۳۹۷ موفق به اخذ جذب ۴۵ میلیارد ریال اعتبار شده ایم تاکید کرد: طی سال گذشته ۱۳۵ پست ایجاد و در سه ماهه نخست سال جاری نیز چهار پست قضایی و اداری به تشکیلات قضایی و اداری این استان افزوده شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه قضائی دادگستری کل استان کرمان به پیشنهادات خود به منظور کاهش فساد اشاره و عنوان کرد: علاوه بر برخورد قاطع دستگاه قضا، باید زمینه‌های فساد از بین برود و فعالیت‌های مالی ادارات و بانک‌ها باید به گونه‌ای باشد که باب هرگونه سوء استفاده بسته شود.

وی بر لزوم مبارزه با فساد تاکید کرد و افزود: به منظور کاهش فساد باید در سمت‌های کلیدی از افراد متخصص و پاکدست استفاده شود تا فساد به حداقل برسد .

۳۰۲۹/۷۴۴۰

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس