مرحله دوم مرمت گرمابه تاریخی شریفیه پایان یافتآتن ها

دکتر امیر ارجمند معاون میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قزوین پنجشنبه شب با اعلام این خبر گفت: به دنبال اجرای پروژه‌های مرمتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین جهت حفاظت و نگهداری از آثار ارزشمند تاریخی، فاز دوم پروژه ساماندهی و مرمت بنای تاریخی گرمابه شریفیه واقع در شهر شریفیه از اواخر خرداد ماه سال جاری در دستور کار کارشناسان مرمت این اداره قرار گرفت.

این مسئول ادامه داد: در این مرحله از مرمت و ساماندهی این گرمابه تاریخی اقداماتی چون برداشت لایه های قدیمی و سقف، اندود کردن سقف و بندکشی سنگ های دیوار، کف سازی اجرای مجدد پله های آسیب دیده ، پاکسازی کامل مخزن ، اجرای بازشو و درب مخزن ، مرمت و بازسازی کامل بام و اجرای تاسیسات برقی بنا، نصب درب و پنجره ، تکمیل پله های دسترسی بازشوی بیرونی انجام شد.

گرمابه تاریخی شریفیه متعلق به اوایل دوره پهلوی در تاریخ ۴/۱۱/۹۶ با شماره ۳۱۹۲۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این بنا توسط شیخ محمدحسین اصفهانی ساخته شده و همانند حمام‌های دیگر خزینه‌ای و از دهه ۶۰ به دوشی تغییر کرده که تا اواخر دهه هشتاد نیز مورد بهره برداری قرار داشته است.

۳۰۱۳

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس