پارک‌های علم و فناوری عامل تسریع رشد اقتصادی هستندآتن ها

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین روز پنجشنبه در بازدید از پارک علم و فناوری استان قزوین اظهار داشت:پارک‌های علم و فناوری با هدف توسعه فناوری و کسب و کارهای دانش محور تشکیل شده‌ و چشم‌اندازها و مأموریت‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند.  

 صدیقه ربیعی افزود: این پارک‌ها دارای مکانیسم‌های زیرساختی مهمی هستند و یافته‌های تحقیقات دانشگاهی را به جامعه انتقال داده و تولید دانش مضاعف را در پی خواهند داشت.

ربیعی با اشاره به نقش پر رنگ بانوان ایرانی در رشته‌های فنی و مهندسی،افزود:این موضوع، ظرفیت خوبی را برای اشتغال بانوان در کسب و کارهای دانش‌بنیان مورد حمایت پارک علم و فناوری ایجاد کرده است و باید از این ظرفیت بهره برداری بیشتری توسط این شرکت‌ها صورت گیرد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده با اشاره به تحول اقتصاد کشور با نقش آفرینی نسل جدید نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده که بخش قابل توجهی از آن بانوان هستند، عنوان کرد: نسل جدید، به دنبال کارآفرینی و تاثیرگذاری در بدنه اقتصاد و ایجاد اشتغال بدون وابستگی به دولت است و این موضوع مهم می‌تواند زمینه تحقق اقتصاد دانش بنیان را بیش از پیش فراهم کند.  

در ادامه این بازدید، جلسه ای در پارک علم و فناوری قزوین تشکیل شده و در خصوص ایجاد مراکز شتابدهی کسب و کار زنان، اجرای مصوبات دهگانه اقتصاد مقاومتی در حوزه زنان، ایجاد بستر شبکه سازی در مرکز نوآوری، تشکیل نهضت کارآفرینی اجتماعی و… بحث و گفتگو شد.  

۶۱۰۱

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس