پایانه مرزی بیله سوار آماده پذیرش زائران عتبات عالیات قفقاز و روسیه استآتن ها

علی رحمتی روز پنجشنبه افزود: پارسال در ایام اربعین حسینی سه هزار و ۵۰۰ زائر اهل جمهوری آذربایجان، گرجستان و روسیه از طریق مرز بیله سوار وارد خاک کشورمان شده و عازم عتبات عالیات شدند.

وی با بیان اینکه عمر ناوگان مورد استفاده زائران آذری بیش از ۲۰ سال است، بیان کرد: امسال با مقام‌های جمهوری آذربایجان برای نوسازی اتوبوس‌های مورد استفاده زائران  مکاتبه شده تا  شاهد بروز مشکل برای آنها نباشیم. 

مسئول کمیته حمل ونقل ستاد اربعین حسینی استان اردبیل همچنین با اشاره به اجرای طرح ویژه ارائه خدمات راهداری به زائران  اربعین حسینی گفت: این طرح از ۱۷ مهر تا سوم آبان ماه اجرا خواهد شد و براساس آن ، وضعیت مراکزخدماتی رفاهی بین راهی بررسی، بازدید از پایانه‌های مسافری عمومی جهت رفع نقایص احتمالی تا روز اجرای طرح وجهت افزایش ارتقای سطح خدمات به زائران نظارت ویژه ای برعملکرد مدیران فنی شرکت ها انجام خواهد شد.

رحمتی آماده بروز و آماده بودن تجهیزات حمل و نقل هوشمند جاده‌ای، انجام بازدیدهای دوره‌ای از شرکت‌های حمل ونقل، بررسی سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی اتوبوس‌ها در طول مسیر را از موارد الزامی شیوه نامه اجرایی اربعین سال ۹۸ عنوان کرد و افزود:  گشت‌های نظارتی مشترک با پلیس راه در مسیر برقرار و در حین سفر نظارت‌های لازم انجام می‌شود.

وی از کنترل ویژه بر رانندگان و عملکرد آنها توسط سامانه سپهتن خبرداد و گفت: برای جلوگیری از سرگردانی زائران در زمان انسداد مقطعی راه‌ها اطلاع رسانی بموقع به شرکت‌های حمل ونقل بار و مسافر در زمان اجرای محدودیت های ترافیکی انجام خواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از مردم خواست هرگونه شکایت خود را از طریق سامانه ۱۴۱ به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا در کمیسیون های ماده ۱۱ و۱۲ به تخلفات مطرح شده در سریعترین زمان رسیدگی شود.

۱۳۹۸/۶/۲۰

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس