ژنرال هندی رییس جدید تیم ناظر بر آتش بس یمن شدآتن ها

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، “استفان دوجاریک” سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد طی بیانیه ای اعلام کرد که آبهیجیت جها جایگزین «مایکل لولیسگارد» دانمارکی رئیس پیشین هیات ناظر بر آتش الحدیده یمن می شود.

مایکل لولیسگارد از ۳۱ ژانویه تا ۳۱ جولای ۲۰۱۹ رئیس هیات ناظر بر آتش بس الحدیده بود.

آبهیجیت گوها ژنرال بازنشسته ارتش هند است که معاون مشاور نظامی دایره عملیات نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ را در کارنامه خود دارد.

پس از توافق های حاصل شده در چهارمین دور از مذاکرات صلح یمن (۱۵ آذر ۹۷) که با نظارت سازمان ملل در استکهلم پایتخت سوئد برگزار شد، طرف های درگیر درباره آتش بس در شهر و بندر الحدیده و بنادر الصلیف و عین عیسی به توافق رسیدند و مقرر شد هیئتی از سازمان ملل به ریاست ‘پاتریک کامائرت’ بر اجرای آتش بس نظارت داشته باشند اما این ژنرال هلندی از منصب خود استعفا داد و مایکل لولیسگارد جانشین او شد.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن ” عبدربه منصور هادی”  رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس