کمبود تجهیزات آموزشی در مدارس اردبیل برطرف می شودآتن ها

جواد زنجانی روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اردبیل افزود: بیشتر مدارس اردبیل برای شروع تحصیلی آماده شده و تلاش می شود تجهیزات مورد نیاز هم تامین شود.

وی اظهار داشت: تمام مسایل اجتماعی و فرهنگی درباره نسل آینده مرهون سیاست گذاری‌ها، تلاش‌ها و برنامه ریزی‌های آموزش و پرورش در زمینه تعلیم و تربیت است و ما وظیفه داریم از آن پشتیبانی کنیم.

فرماندار اردبیل ادامه داد: رصد ریشه‌های فرهنگی  انقلاب اسلامی نشان می دهد که حرکت فرهنگی از آموزش و پرورش نشات گرفته است و براین اساس آموزش‌ها باید با اهداف قرآنی، الهی و در راستای استقلال جامعه و برنامه ریزی برای رفاه دنیوی و عزت اخروی باشد.

وی با تاکید بر همکاری مدرسه، خانواده‌ها، مربیان و معلمان بیان کرد: در دهکده جهانی که ذهن دانش‌آموزان از هر سو مورد هجمه قرار می گیردوظیفه آموزش و پرورش سنگین تر است و باید با همکاری و برنامه‌ریزی فرهنگی، تعلیم و تربیت به نحوی شایسته انجام شود.

زنجانی با بیان اینکه مسایل مالی نباید سدی برای اجرای برنامه‌های آموزش و پرورش باشد، گفت: دولت تدبیر و امید برای برداشته شدن موانع تلاش می کند و امید است  از لحاظ مالی هم مشکلات این نهاد برطرف گردد.

او با بیان اینکه شغل معلمی باید توام با علاقه و عشق  باشد، گفت: نباید نظام آموزش و پرورش دستخوش مسایل سیاسی شود و بلکه باید به اهداف و وظایف اصلی خود بپردازد تا توسعه تعلیم و تربیتی مدنظر مقام معظم رهبری محقق شود.

زنجانی  خواستار آسیب شناسی مشکلات آموزش و پرورش شد و افزود: آموزش و پرورش باید به سمت اشتغالزایی و فنی سوق داده شود چراکه این نهاد در حقیقت محل سرمایه‌گذاری برای آینده است.

فرمانداراردبیل با اشاره به تبعیض آموزشی در مدارس گفت: تبعیض آموزشی در مدارس در این شهرستان موجب نگرانی خانواده‌ها شده و باید به نحوی برچیده شود.

زنجانی افزود: البته این سیستم در ساختار آموزش و پرورش همچنان وجود دارد و ربطی به مدیریت استانی ندارد و باید در سطح کلان برای اصلاح وضع موجود تصمیم‌گیری شود.

وی با اشاره به رتبه پایین اردبیل در کنکور گفت: این امر موجب دغدغه خانواده‌ها و مسئولان استان بویژه امام جمعه اردبیل شده و مسئولان آموزش و پرورش استان باید درباره این موضوع شفاف‌سازی کنند.

وی با بیان اینکه عدالت آموزشی باید در مدارس رعایت شود، افزود: امروز حلقه‌های مزاحم و متعددی در عرصه تعلیم و تربیت و ارائه الگوهای متنوع به وجود آمده که باید با تعیین الگوهای تربیتی و پرورشی شایسته کنار گذاشته شوند.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس