کمک خیران آستارا به جامعه هدف، نیازمند ساماندهی استآتن ها

به گزارش خبرنگار ایرنا سامان ساسانیان روز پنجشنبه در جلسه شورای مشارکت های مردمی در فرمانداری آستارا افزود: با همکاری اعضای این شورا، صندوق حمایت از نیازمندان در اداره بهزیستی راه اندازی شود و خیران به عنوان اعضای این صندوق، ماهانه مبلغی را با هدف کمک به افراد بی بضاعت واریز کنند.

وی اظهار کرد: پول های جمع آوری شده از این صندوق، با مشارکت نهادهای حمایتی در اختیار نیازمندان قرار گیرد و ساخت خانه های مسکونی معلولان در اولویت باشد.

وی بیان کرد: رفع همه نیازهای محرومان توسط دولت مشکل است، اما با تسهیلات ارزان قیمت از مشاغل خانگی و کسب و کار خرد حمایت می شود و نهادهای حمایتی از خیران، بیشتر استفاده کنند.

معاون فرماندار آستارا گفت: یکی از وظایف شورای مشارکت های مردمی، ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان است و برای تحقق این امر، نباید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد غافل شد.

ساسانیان افزود: حدود یکهزار واحد صنفی در بازار ساحلی آستارا فعال، اما از ظرفیت خیران آن برای دستگیری از نیازمندان استفاده نشده است و این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: حمایت از اقشار ضعیف جامعه نباید به بخش مادی محدود شود و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی از خانواده های آسیب دیده ضروری است.

در این جلسه سه نفر از خیران آستارا تجلیل شدند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت آن، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آن هستند.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس