گسترش یاس در جامعه از ترفندهای دشمن استآتن ها

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری عصر پنجشنبه در همایش رهروان زینبی (س) در آستان مقدس امام موسی مبرقع (ع) قم اظهار داشت: اطمینان داریم، مردم با تکیه‌بر بصیرت و آگاهی‌هایی که کسب کردند و به لطف دل‌باختگی به مکتب اهل‌بیت و اعتقادی که به بزرگان دینی، رهبران الهی و علمای بزرگ خود و در راس همه به ولایت‌فقیه دارند، دشمن را در این جنگ تبلیغاتی شکست خواهند داد.

وی با تاکید بر بیان اینکه باید در برابر توطئه‌های دشمن هوشیار باشیم، گفت: شاید ما جنگ اقتصادی، سیاسی و همچنین نظامی دشمن را به‌واسطه تاثیری که در زندگی داشته و شهیدان زیادی که تقدیم کردیم را به‌خوبی بفهمیم ولی جنگ تبلیغاتی نیازمند دقت لازم است تا تحت تاثیر آن قرار نگیریم.

وی اذعان داشت: دشمن امروز علاوه بر جنگ اقتصادی و سیاسی یک جنگ وسیع تبلیغاتی علیه انقلاب اسلامی و نظام ولایی به راه انداخته و با توجه به گستردگی و تنوع وسایل ارتباطی امید دارد تا ذهن و اندیشه‌های مردم را از انقلاب، نظام و ولایت‌فقیه برگرداند.

اسکندری با تاکید بر اینکه نباید در مورد فرزندان و جوان‌هایمان غفلت کنیم، گفت: مردم ۴۰ سال است که مستکبران جهان را در پشت مرزهای نظام اسلامی معطل کردند، و یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی حزب‌الله لبنان است که پوزه رژیم صهیونیستی را به خاک مالیده و مقابل آمریکا و استکبار جهانی ایستاده است.

وی تصریح کرد: دشمنان می‌خواست با استفاده از داعش به‌کلی آثار اهل‌بیت را از منطقه برچیند ولی جوانان مدافع حرم در عراق و سوریه و لبنان آن‌چنان بلایی به سر آن‌ها آوردند که هیچ اثری از راهش وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به فضای مجازی و آسیب‌های آن را موردتوجه قرار داد و گفت: دشمن در شبکه‌های مجازی ارزش‌های اسلامی را نشانه گرفته و اگر دقت نکنیم نگرانی‌های بسیاری را در پی دارد.

مدیرکل اوقاف قم ابراز داشت: دشمنان با انواع وسایلی که در اختیار دارند حتی با استفاده از هنر تلاش می‌کنند، ذهن مردم را به ستون خیمه انقلاب و نظام ولایی کم اعتماد کنند.

وی گفت: در حال حاضر برعلیه روحانیت و حوزه‌های علمیه با جدیت تبلیغات می‌شود و تلاش می‌کنند کارشناسان دینی و مذهبی و کسانی که می‌توانند دین و شریعت نبوی و مکتب اهل‌بیت را در اذهان جامعه ترسیم کنند، در نظر مردم بد جلوه بدهند.

وی یادآور شد: دشمن بر ضد مساله حجاب و عفاف که یکی از ارکان معنوی جامعه و مبانی زیربنایی تدین است، به‌عناوین‌مختلف سرمایه‌گذاری و تبلیغات می‌کند و حتی در جامعه به‌صورت عملی افرادی را وادار می‌نماید جلوه‌هایی از زندگی غربی را به وجود آورند.

وی بیان کرد: دشمن با جدیت می‌کوشد سبک زندگی جامعه را از اسلامی، قرآنی و اهل‌بیتی به غربی تغییر دهد.

مدیرکل اوقاف قم با اشاره به تبلیغات سوء دشمن بر علیه نماز و عبادت‌های مذهبی خاطرنشان کرد: نماز از مسائل مهم دینی است و باید بیش‌ازپیش در این زمینه سرمایه‌گذاری کنیم، چراکه محفوظ ماندن حجاب در جامعه در گرو حفظ نماز می‌باشد.

وی بابیان اینکه نباید به موضوع نماز بی‌تفاوت باشیم، اظهار داشت: نماز می‌تواند مجموعه‌ای از مشکل‌های جامعه از قبیل فحشا، منکرات و اختلاس را حل کند.

اسکندری اظهار داشت: کسانی که دنبال فحشا و منکرات و مسائل فساد انگیز هستند، اهل نماز و مسجد نمی‌باشند.

وی ضمن هشدار در مورد هرگونه غفلت از فضای مجازی گفت: دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی، جوانان حزب‌اللهی و جهادی و کسانی که دلسوز انقلاب و مرید رهبر و پیشوای خود و با تمام وجود معتقد به اهل‌بیت هستند بخشی از وقت خود را به پاسخگویی به شبهه‌ها در فضای مجازی قرار دهند.

وی افزود: برای مقابله با جنگ تبلیغاتی دشمن یکایک افراد مسئولیت دارند و هر کس در هر حدی که بتواند باید تلاش کند.

همایش بزرگ بانوان قم تحت عنوان رهروان زینبی (س) هم‌زمان با سراسر کشور، با حضور خانواده‌های معظم شهیدان، بسیج جامعه زنان و بانوان بسیجی قم برگزار شد.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس