یادبود شهدای عملیات کربلای ۲ در بیرجند برگزار می‌شودآتن ها

مهدی رحیم آبادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این یادبود به مناسبت سالروز شهادت شهید کاوه با حضور خانواده، پیشکسوتان، رزمندگان و همرزمان سردار شهید برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری یادبود شهدای کربلای ۲ از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاینات و دیدار با مادر شهید کاوه است.

رحیم آبادی اظهار داشت: استاندار خراسان جنوبی و فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) از سخنرانان این همایش خواهند بود و سخنران محوری مراسم به زودی به رسانه‌ها اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی ۳۶ شهید را در عملیات کربلای ۲ به نظام و انقلاب تقدیم کرده است تصریح کرد: در این آیین کلیپ‌هایی مربوط به شهید کاوه و دیگر سرداران شهید پخش خواهد شد.

وی در ادامه برگزاری نمایشگاهی با ۴۰ قاب عکس مربوط به شهید کاوه و نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی را از مهمترین برنامه های این یادبود ذکر کرد و گفت: این یادبود در حسینیه جماران بیرجند برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان جنوبی هم قبل از این در نشست خبری گفت: سردار شهید کاوه در ۲۲ سالگی فرمانده یکی از لشکرهای موثر در دفاع مقدس بود و در زمان فرماندهی توفیقات خوبی کسب کرد.

 محمدرضا فخر افزود: شهید کاوه از جمله سردارانی بود که رژیم بعث عراق برای سرش جایزه گذاشته بود و سرانجام در سن ۲۵ سالگی در منطقه حاج عمران در عملیات کربلای دو به شهادت رسید.

وی اظهار داشت: در مجموع ۳۰۰ شهید از خراسان بزرگ در منطقه حاج عمران به شهادت رسیدند که حدود ۳۴ شهید از خراسان جنوبی هستند.

سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران به شهادت رسید.

۳۲۱۵ * ۶۰۵۴

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس