یکپارچه سازی اراضی و آبیاری نوین بخش کشاورزی را متحول کردآتن ها

اقبال عباسی روز پنجشنبه  در جریان دیدار وزیر جهادکشاورزی از یک طرح آبیاری نوین در منطقه دشتک اردل اظهار داشت: این استان با اجرای آبیاری تحت فشار در بیش از ۶۰ درصد از اراضی باغی و زراعی، رتبه دوم اجرای طرح آبیاری نوین کشور را کسب کرده است. 

وی افزود: این استان در حوزه کشاورزی و شیلات ، ظرفیت تولید ۲۵ هزار تن ماهی سردابی در سال را دارد که به قول وزیر جهادکشاورزی میزان صید ماهی ۳ استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان سالانه  تنها ۱۷ هزار تن ماهی استخوانی در طول سال است و این استان به اندازه ۳ استان شمالی ظرفیت تولید ماهیان سردآبی را دارد. 
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد : یک سوم تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش کشاورزی است که در مقایسه با کشور که ۲۰ تا ۲۲ درصد است ، بیانگر ظرفیت و جایگاه مطلوب بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی استان است. 
عباسی، با بیان اینکه میانگین اشتغال کشور در بخش کشاورزی ۱۶ تا ۱۸ درصد است، افزود: این در حالی است بخش کشاورزی ۲۲ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده است و این بخش از ظرفیت بالای اشتغال برخوردار است. 
استاندار چهارمحال و بختیاری با قدردانی از تلاش فعالان عرصه کشاورزی استان، تاکید کرد: کشاورزان بعنوان سنگرداران واقعی اقتصاد کشور نقش بی بدیلی در استقلال و عدم وابستگی کشور ایفا می کنند. 

به گزارش ایرنا، همزمان با حضور وزیر جهاد کشاورزی  ۵۳ طرح با اعتباری بیش از یکهزار و ۶۵۰ میلیاردریال و اشتغالزایی ۴۲۸ نفر افتتاح و کلنگ زنی شد.
سالانه بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود که از این مقدار، حدود ۸۲۰ هزار تن  مربوط به محصولات زراعی، حدود ۲۰۰ هزار تن به محصولات باغی و مابقی به محصولات دام و طیور و کشت گلخانه ای اختصاص دارد.

۶۱۹۹/۲۰۹۷

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس