۱۰۰ عنوان برنامه طی هفته دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شودآتن ها

سرهنگ پاسدار تقی نجمی روز پنجشنبه در جلسه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌غربی در محل استانداری، افزود: رژه و سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران، برگزاری نمایشگاه فرهنگی و هنری و تجهیزات نظامی استان، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم جزو برنامه‌های این کمیته در هفته گرامیداشت دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره ورزشی خواهران بسیجی نیز در این هفته اجرا می‌شود، اظهار داشت: غبارروبی مزار شهدا نیز از جمله برنامه‌های این هفته است که با شور و معنویت مطلوبی برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: افتتاح اتاق عمل و سلامتکده طب سنتی در کیلنیک امام علی (ع) همراه با افتتاح ۶۰ واحد مسکن مددجویی کمیته امداد نیز در طول هفته گرامیداشت دفاع مقدس برگزار می‌شود.
سرهنگ نجمی اضافه کرد: ویزیت رایگان بیماران در استان، نشست‌های پاسخ به شبهه‌ها، دیدار با  امام جمعه‌های استان و  سخنرانی فرمانده سپاه در نماز جمعه نیز جزو این برنامه‌ها می‌باشد.

وی اظهار داشت: همایش نکوداشت پیشکسوتان سپاه شهدا، حضور فرماندهان نیروی مسلح در صدا و سیما نیز جزو برنامه‌های کمیته نیروهای مسلح استان است که با هدف تاثیرگذاری و اشاعه فرهنگ جهاد و شهادت اجرا می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه بیان کرد: هفته دفاع مقدس از نقاط عطف کشور بوده و به توجه خاص نیاز دارد و به عنوان یک نقطه بسیار با اهمیت در تاریخ نظام اسلامی مطرح است.

علی مصطفوی اضافه کرد: ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی به دشمنان نشان دادند که با تمام قوا مدافع نظام هستند و همه ما وظیفه داریم از خون شهدا و ایثارگری جانبازان دفاع کرده و ارزش‌های دوران دفاع مقدس را به نسل‌های آینده انتقال دهیم.

وی اظهار داشت: امسال در برگزاری برنامه‌ها باید ۲ ویژگی مهم را در نظر گرفت زیرا انقلاب اسلامی وارد اولین سال از دهه پنجم عمر خود شده‌ است و باید برنامه‌ها پرشکوه‌تر برگزار شود.

مصطفوی افزود: استکبار جهانی تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه نظام اسلامی در این اواخر به کار گرفته بود ولی در حال عقب‌نشینی است و این نشان می‌دهد که ملت ما همواره در مقابله با این توطئه‌ها موفق بودند.

وی با بیان اینکه تبیین نقش اقشار مختلف مردم و بازاریان نباید فراموش شود، اضافه کرد: تولید محتوا در فضای مجازی بسیار مهم است و با تولید محتوای غنی در این هفته می‌توان گام‌های مهمی در تبیین دوران دفاع مقدس برداشت.

به گزارش ایرنا در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد؛ صدام حسین به عنوان رییس جمهوری وقت عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون این کشور با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد و هشت سال جنگ تحمیلی رقم خورد؛ اکنون که سال‌ها از پایان جنگ می‌گذرد، هرساله ملت ایران هفته دفاع مقدس را به یاد ایثار و شهادت رزمندگان اسلام گرامی می‌دارند و یاد و خاطره آنان زنده می‌کنند. 

۷۱۲۵/۳۰۷۲

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس