۲هزار سمنانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی نام‌نویسی کردندآتن ها

قدرت الله چتری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در روزهای گذشته بیش از  ۲ هزار نفر از هشت شهرستان استان سمنان برای شرکت در آیین عزاداری اربعین حسینی در کشور عراق نام‌نویسی کردند.

وی خاطر نشان کرد: از مجموع نام ثبت نام کنندگان برای شرکت در این آیین معنوی ۸۰۰ نفر از شهرستان سمنان، ۸۳۰ نفر از شهرستان شاهرود، ۳۵۰ نفر از شهرستان دامغان و ۲۰۰ نفر از شهرستان گرمسار هستند.

وی خاطر نشان کرد: برنامه اعزام زائران از سمنان به کشور عراق بعد از آیین عاشورا و دهم محرم آغاز شد و مدت اقامت این افراد در کشور عراق حداکثر ۳۰ روز خواهد بود.

معاون حج و زیارت استان سمنان ادامه داد: برای افراد  اعزامی به کشور عراق روادید زیارتی در نظر گرفته شده است و زائران می توانند در شهرهای نجف، کاظمین و کربلا حضور یابند.

چتری اضافه کرد: هزینه نام‌نویسی  برای شرکت در آیین بزرگ اربعین حسینی در دفاتر حج و زیارت استان ۲۵۰ هزار ریال و از طریق سامانه‌های اینترنتی شخصی ۲۲۰ هزار ریال است.

معاون حج و زیارت استان سمنان گفت: سال ۹۷ از استان سمنان ۹ هزار و ۶۲۶ نفر در آیین اربعین حسینی در کشور عراق شرکت کردند که با توجه به حذف وجه برای دریافت روادید و کاهش هزینه سفر به کشور عراق، پیش‌بینی می شود  امسال آمار شرکت کنندگان در آیین اربعین افزایش چشمگیری یابد.

۲۱ دفتر حج و زیارت در استان بیش از ۷۰۲ هزار نفری سمنان فعال است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس